Ako je najlepšie Ťa kontaktovať?

Najlepšie je ma kontaktovať prostredníctvom mailu na pavoldelej@gmail.com, alebo na tel. čísle 00421 917 146 021.

Aká je cena za fotenie?

Napíš mi email na pavoldelej@gmail.com o aké fotenie sa jedná a ja Ti pošlem všetky potrebné informácie.

Prečo nemáš cenník zverejnený na tvojej stránke?

Pretože nechcem, aby prvé, na čo sa budeš pozerať bol môj cenník. Pozri si najprv moju prácu a ak Ťa osloví to, čo vidíš, napíš mi. Napíš o aké fotenie sa jedná, kde by sa fotilo, prípadne dátum svadby, ale aj niečo o sebe. No a potom sa dostaneme aj k cenám, kde Ti prepošlem všetky potrebné informácie.

Odkiaľ si?

Som z malebného mestečka na Slovensku, z Bardejova, ale pôsobím všade tam, kde je o moju fotografiu záujem.

Si ochotný vycestovať za fotením aj mimo Slovensko?

Samozrejme. Veľmi rád cestujem a pre mňa fotografia hranice nemá. Takže ak to bude možne pricestujem kamkoľvek je to potrebné, či už na Slovensku alebo v zahraničí.

Fotil si už nejaké páry v zahraničí?

Áno fotil som. Fotil som vo viacerých krajinách ako napr. Chorvátsko, Taliansko, Anglicko, Írsko, Nórsko, Švédsko atď. Možeš si to pozrieť napr. sem, sem alebo aj sem. Okrem toho sa venujem aj cestovateľskej fotogafii, ked som už navštívil Kambodžu, Indiu alebo Nepál.

Fotíš aj celé svadby?

Áno, samozrejme. Fotenie celej svadby je pre mňa prioritou, pretože chcem zdokumentovať príbeh celého svadobného dňa, preto hlavne na soboty beriem objednavky len na celé svadby.

Je možne fotenie svadobných portrétov mimo svadobný deň?

Áno, samozrejme. Veľa krát je to obrovská výhoda, hlavne kôly svetlu, kedže počas svadobného dňa dostanem priestor na fotenie portrétov na pravé poludnie a to je väčšinou to najtvrdšie svetlo na fotenie. Taktiež nás netlači čas a novomanželia sú oveľa viac uvoľnení.

A čo ak chceme fotiť portréty v deň svadby?

Tak samozrejme spravím všetko preto, aby sme ich spolu nafotili čo najkrajšie v deň svadby. Nie je to podmienka fotiť portréty mimo svadobný deň, aj v deň svadby sa dajú spraviť krásne portréty.

Ponúkaš aj predsvadobné fotenie?

Áno, ponúkam.

Fotíš len svadby?

Nie, nefotím len svadby, aj keď gro mojej práce sú svadby. Ale ak si pozrieš moju galériu, tak uvidíš čomu všetkému sa venujem.

Prečo nemáš cestovné náklady zarátané v cenníku?

Pretože veľa za fotením cestujem, raz bližšie, raz ďalej a cestovné náklady sú tým pádom stále rôzne, ale rozsah ponúkaných služieb sa nemení.

Prečo si účtuješ toľko za cestovné náklady na 1km, keď mňa to celkovo stojí oveľa menej napr. z východu na západ?

Pretože sa na to takto nemôžeš pozerať. V cene nie je zarátane len palivo, ale aj amortizácia vozidla, čiže opotrebovanie auta, o ktoré je potrebné sa starať, aby nam najaký ten rok vydržalo. A ak máš vlastné auto, tak presne vieš, o čom hovorím. Tiež treba brať do úvahy môj čas stráveny na ceste, kde veľa krát som v aute aj celé hodiny denne a kedže mám doma dvoch malých synčekov, tak si svoj čas naozaj cenním. Skrátka v cene je zarátane viacero faktorov, ako len palivo.